Dzień Otwarty cz.1 – Jedynka zaprasza sześciolatków

Po raz kolejny nasza szkoła otwiera swoje drzwi dla przyszłych uczniów. Dzieci sześcioletnie Przedszkola nr 3 w Iławie, z przedszkola „Pluszak” oraz przedszkola „Mali odkrywcy” mogły przekonać się, że szkoła to nie tylko przerwy między lekcjami, ale i poważna nauka. Maluchy po przekroczeniu progu szkoły zostały przywitane przez członków Samorządu Uczniowskiego.

Pierwszym etapem szkolnej wędrówki była sala lekcyjna, w której mają zajęcia obecni pierwszoklasiści. Sześciolatki uczestniczyły w lekcjach otwartych. Mali Goście mieli okazję poczuć się uczniem szkoły podstawowej i zobaczyć, jak są prowadzone zajęcia z ich starszymi kolegami i koleżankami. Przedszkolaki brały aktywny udział w zajęciach.

Następnym etapem wędrówki po szkole była biblioteka szkolna, w której dzieci obejrzały bogaty księgozbiór naszej szkoły. Kolejnym miejscem na trasie była świetlica. Tutaj wszyscy mogli wykazać się zdolnościami ruchowymi przy muzyce. Przyszli uczniowie naszej szkoły byli bardzo zachwyceni dużą salą gimnastyczną.

Na zakończenie „podróży” po szkole goście oglądali ciekawe ekspozycje prac naszych uczniów. Zwiedzający mogli również podziwiać osiągnięcia sportowe w postaci licznych pucharów, medali i dyplomów oraz bogatą kolekcję zdjęć z różnych uroczystości szkolnych.

Dni otwarte rozpoczęły się już od 25.03.2019 zakończone będą 3.04.2019 wspólnym spotkaniem z Dyrektorem Szkoły i całą Radą Pedagogiczną Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika wraz z rodzicami i dziećmi przyszłych pierwszoklasistów. Zapraszamy 3 kwietnia na godz. 16.00 do sali gimnastycznej!

E. Trzcińska

Poprzedni artykułMali ogrodnicy
Następny artykułSkąd się wzięło pisklę w jajku?