Liceum, technikum a może szkoła branżowa? Powiatowe Targi Edukacyjne

Uczniowie ostatnich klas gimnazjalnych oraz szkoły podstawowej borykają się z myślami: która szkoła jest dla mnie najlepsza, która umożliwi mi jak najlepsze przygotowanie do matury, która mnie skutecznie wykształci i da kluczowe kompetencje stosowane w życiu dorosłym? Na te wszystkie pytania można było uzyskać odpowiedź podczas uczestnictwa 21 marca w Powiatowych Targach Edukacyjnych – gdzie swoją ofertę edukacyjna i warunki lokalowe prezentowały trzy iławskie szkoły średnie. Kilka dni wcześniej, bo 15 marca na terenie naszej szkoły gościliśmy przedstawicieli szkół średnich z Iławy, powiatu iławskiego, Ostródy i Olsztyna, którzy przedstawili ofertę edukacyjną na rok szkolny 2019/2020. Uczniowie dowiedzieli się również jak mogą rozwijać swoje pasje uczestnicząc w zajęciach pozalekcyjnych, jak korzystać z nowych wprowadzanych technologii. Uczestnictwo w targach było pierwszym krokiem przejęcia inicjatywy za samego siebie i zatroszczenia się o swoją przyszłość. Rozmowy przyniosły oczekiwany skutek, gdyż umożliwiły podjęcie decyzji o kolejnym kroku w dorosłe i odpowiedzialne życie – jakim jest podjęcie decyzji o zawodzie.

 

Poprzedni artykułUczniowie klasy Ia uczestniczyli w Dniach Otwartych Komendy Powiatowej Policji w Iławie
Następny artykułMali ogrodnicy