Uczniowie klasy Ia uczestniczyli w Dniach Otwartych Komendy Powiatowej Policji w Iławie

Uczniowie klasy Ia wzięli udział w Dniach Otwartych Komendy Powiatowej Policji w Iławie zorganizowanych  21.03.2019. W ramach działań z doradztwa zawodowego uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda praca policjantów. Uczniowie pod przewodnictwem oficera prasowego iławskiej jednostki, asp. Joanny Kwiatkowskiej odwiedzili większość pomieszczeń znajdujących się w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie. Dowiedzieli się również się jakie zadania w codziennej służbie mają funkcjonariusze prewencji i ruchu drogowego. Pani oficer wytłumaczyła dzieciom,  dlaczego mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego noszą kamizelki odblaskowe oraz białe czapki, białe pasy czy białe rękawiczki. Następnie uczniowie wysłuchali krótkiej prelekcji na temat zabezpieczania śladów. W praktyce zapoznali się z  pobieraniem śladów  daktyloskopijnych, dokonali odbicia i zabezpieczenia śladów własnych linii papilarnych. Spore emocje wzbudziło pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Oczywiście nie mogli ominąć miejsca zamieszkania „czworonożnych funkcjonariuszy”, a policyjne psy bardzo się podobały dzieciom. Uczniom zaprezentowano też sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie policjanta.

Składamy podziękowania Komendantowi Powiatowej Policji w Iławie za możliwość wizyty oraz pani asp. Joannie Kwiatkowskiej, która cierpliwie opowiadała o pracy w policji.

E. Trzcińska

Poprzedni artykuł80 uczniów wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny
Następny artykułLiceum, technikum a może szkoła branżowa? Powiatowe Targi Edukacyjne