Kreatywność i zdolności manualne. Zawód: fryzjer.

Na dobry początek tygodnia zainteresowana grupa dziewcząt mogła uczestniczyć w warsztatach zawodoznawczych promujących fryzjerstwo. Zajęcia odbyły się dzięki uprzejmości pani Anity Błaszczak właścicielki salonu fryzjerskiego. Dziewczęta rozpoczęły zajęcia od poznania, jak określa się gatunki włosów oraz jak zachowują się poszczególne włosy poddawane różnym zabiegom kosmetycznym. W trakcie warsztatów określały kształt twarzy i zastanawiały się, jaka fryzura jest najbardziej odpowiednia dla poszczególnego typu urody.

Pani Anita opowiedziała o swoim zakładzie, ścieżce edukacyjnej i predyspozycjach. Nieodzownym atutem przyszłej fryzjerki jest komunikatywność, otwartość do ludzi, kreatywność, odwaga, wszechstronność, utrzymanie kontaktu z klientem, dobre zdrowie i chęci do pracy. Może przeszkadzać niski wzrost, wstydliwość i problemy zdrowotne. Obecnie w fryzjerstwie jest dużo chemii, więc alergicy powinni  mocno zastanowić się nad wyborem tego zawodu.

Dziewczęta wcieliły się w rolę fryzjera i modelki. Nauczyły się jak zrobić profesjonalny przedziałek, zrobiły fryzurę składającą się z loków. Prowadziły rozmowę, utrzymując kontakt z modelką, doradzały. Poznały środowisko pracy, co w przyszłości ułatwi im podjęcie właściwej decyzji.

/Beata Niksa/

Poprzedni artykułZawód geodeta pilnie poszukiwany
Następny artykułŚwiatowy Dzień Tolerancji – „Od tolerancji do przyjaźni – przyjaźń w literaturze”