Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny

W poniedziałek, 8.10.2018 uczniowie klasy pierwszej i drugiej mieli możliwość uczestniczenia w wykładzie na temat pracy strażaka. Kapitan mgr Piotr Szysler – dowódca zmiany Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie omówił zagadnienia związane z zagrożeniem pożarowym, jakie może pojawić się w szkole, domu lub innym miejscu. Podpowiedział, jak unikać zagrożeń związanych z pojawiającym się tlenkiem węgla i w jaki sposób można się przed nim zabezpieczyć. Podczas tego spotkania uczniowie zostali zapoznani z akcją informacyjno-edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”. Jest to kampania społeczna organizowana pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem. Na potrzeby tego projektu każdy uczeń na zakończenie otrzymał materiały edukacyjno-informacyjne, m.in. informatory. W końcowej części spotkania dzieci zadawały pytania, na które pan strażak chętnie odpowiadał. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, wzbudziło ogromne zainteresowanie najmłodszych uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy.

Poprzedni artykułLekcja historii w plenerze „Niepodległa-Iława w okresie międzywojennym”
Następny artykułTrzecie miejsce w biegach przełajowych