Marzycielska Poczta

Gimnazjalna klasa III c, pod okiem polonistki Agnieszki Prass, wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Marzycielska Poczta. Celem akcji jest wysyłanie tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci, aby dodać im otuchy w walce z chorobą.

6 grudnia Szkoła Podstawowa nr 1 imienia Mikołaja Kopernika w Iławie już po raz 3. wzięła udział w akcji.

Gimnazjaliści z klasy III C przeżyli nietypową lekcję języka polskiego. Po omówieniu lektury „Oskar i pani Róża” E. E. Schmitta mogli, tak jak bohater utworu, napisać tradycyjny list. Młodzież po zapoznaniu się z ideą akcji, przejrzeniu profili chorych dzieci, wybrała Wiktorię i Pawła, dla których przygotowała kolorowe listy. Uczniowie po przeczytanej lekturze wiedzieli więcej o emocjach i uczuciach chorych dzieci, dlatego pracowali z ochotą i zaangażowaniem podczas lekcji.

 

Poprzedni artykułImieniny patrona szkoły
Następny artykułWarsztaty edukacyjne „Świadomy konsument”