Jak powstają cukierki?

W piątek, 27.10.2017r. uczniowie klasy 2B pod opieką pani Beaty Niksy, pani Barbary Kastrau-Widłas i księdza Tomasza Jeziorskiego wybrali się na wycieczkę do Torunia.

Pobyt w mieście Kopernika rozpoczęli wizytą w Manufakturze Cukierków, gdzie mogli zobaczyć produkcję cukierków. Karmelki tworzone są ręcznie, metodą pochodzącą z XVIII wieku począwszy od wylania gorącego karmelu na blat, po zabarwienie go i nadanie mu smaku. Z poszczególnych części słodkiej masy składane są różne wzory, które później znajdują się w malutkich cukierkach. Uczniowie mieli możliwość degustacji ciepłych cukierków. Ze słodkiej krainy przenieśli się do świata nauki, czyli Centrum Nowoczesności – Młyna Wiedzy. Miejsce to pobudza kreatywność i inspiruje do samodzielnych poszukiwań. To najlepszy sposób nauki poprzez zabawę i własnoręcznie przeprowadzone doświadczenia.

 

Poprzedni artykułJak powstaje las?
Następny artykułZaduszki