Mleko, owoce i warzywa w „Jedynce”

3 października rozpoczął się nowy „Program dla szkół” w roku 2017/2018, mający promować wśród dzieci zdrową dietę, bogatą w owoce i warzywa oraz produkty mleczne.
Programy „Owoce i warzywa w szkole” i „Szklanka mleka” skierowane są do najmłodszych uczniów „Jedynki”, czyli klas 1 i 4. Dzieci uczestniczące w programie będą otrzymywały bezpłatnie, kilka razy w tygodniu porcję świeżych owoców i warzyw, soki owocowe i warzywno-owocowe oraz 3 razy w tygodniu od października do maja mleko lub przetwory mleczne.
Głównym celem programu jest zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców, warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych w ich codziennej diecie, a także propagowanie zasad zdrowego odżywiania, co sprzyja wyrobieniu zdrowych nawyków żywieniowych oraz zdobycie przez uczniów wiedzy na temat pochodzenia żywności. 

A.P.

 

Poprzedni artykułKartka od Powstańca
Następny artykułSpotkanie z książką