Ze słowem za pan brat


Panie Marzena Podgórska i Rosemary Wiśniewski postanowiły pokazać uczniom, że pisać każdy może. Zaprosiły więc panią Annę Kopaczewską, która jest ekspertem w nauce pisania, redagowaniu i korekcie, do poprowadzenia kreatywnych pisarskich zajęć dla wybranych uczniów Jedynki. Dzięki gościnności Miejskiej Biblioteki Miejskiej w Iławie zorganizowały warsztaty w Stacji Jeziorak. Wspaniały trener, zdolni uczniowie, klimatyczne miejsce…to się musiało udać!

Powstały fantastyczne historie, inspirowane nawet jednym słowem. Okazało się, że każdy wyraz może zmienić swe znaczenie, opowieści mogą swobodnie kluczyć między gatunkami literackimi, a wszystko zależy od wyobraźni. Nasi uczniowie udali się z panią Anną Kopaczewską w literacką podróż i pokazali, że słowem można się znakomicie bawić, bo uśmiechu przy pisaniu i odczytywaniu kreatywnych tekstów nie brakowało. 

Wszyscy udowodnili, że naprawdę pisania można się nauczyć. Wystarczy tylko otworzyć się, uwierzyć w siebie i zamiast podcinania sobie skrzydeł poszukać inspiracji. Bardzo dziękujemy pani Annie Kopaczewskiej za podzielenie się z naszymi uczniami swoim doświadczeniem ze słowem oraz paniom Iwonie Czerny i Aleksandrze Jackowskiej – pracownikom biblioteki za ciepłe przyjęcie.

Marzena Podgórska

Poprzedni artykułZakupy w ramach Budżetu Obywatelskiego
Następny artykułObchody Roku Aleksandra Mądrego