Przyszłość kompetencji – kompetencje przyszłości

Anika Piotrowska VII c

Na lekcji plastyki uczniowie klas 7 w ramach zadania dodatkowego przygotowali plakaty “Przyszłość kompetencji – kompetencje przyszłości”, ponieważ pod takim hasłem odbywał się tegoroczny Warmińsko-Mazurski Tydzień Kariery.  Na podstawie omówionych na lekcji kompetencji przyszłości plakaty prezentują człowieka, wykorzystującego nowe kompetencje – umiejętności przyszłości. Do tego zadania uczniowie wykorzystali aplikację sztucznej inteligencji, by wygenerować grafiki do plakatu. 

Dzięki temu zadaniu młodzież nauczyła się, że ważne są kompetencje przyszłości i technologia oraz jak aplikacje sztucznej inteligencji mogą być wykorzystywane w tworzeniu kreatywnych zadań. Ponadto, zdobyli praktyczne doświadczenie w dziedzinie plastyki i projektowania graficznego, co może być przydatne w ich dalszym rozwoju zawodowym.

Agnieszka Prass

Vanessa Masiczak VII b
Poprzedni artykuł„Kiedy zazdrość jak chwast zakiełkuje…”
Następny artykułSzkoła Pamięta