Karty Grabowskiego w Jedynce

Wszystko zaczęło się 30 lat temu… Andrzej Grabowski rozpoczyna pracę w szkole podstawowej jako nauczyciel matematyki. Widzi, że wiele dzieci ma trudności z tabliczką mnożenia. Postanawia im w tym pomóc! Mając duże doświadczenie jako trener lekkoatletyki, wplata w swoje lekcje elementy sportu i rywalizacji. Po wielu próbach tworzy specjalne talie kart do gry, dzisiaj znane jako „Karty Grabowskiego Tabliczka mnożenia”. Od tej chwili dzieci czekają z niecierpliwością na każdą lekcję matematyki.

Zaangażowanie i entuzjazm dzieci oraz tak pozytywne przyjęcie kart zaowocowały pomysłem na stworzenie matematyczno-sportowego wydarzenia popularyzującego karty i naukę tabliczki mnożenia przez zabawę. W 1998 roku Andrzej Grabowski organizuje pierwsze Mistrzostwa Polski w Tabliczce Mnożenia. Impreza odbywa się do dziś, a do tej pory udział w niej wzięło ponad pół tysiąca polskich szkół. Kolejnym wydarzeniem organizowanym przez Karty Grabowskiego, jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To doceniana na całym świecie międzynarodowa akcja, w której co roku udział biorą uczniowie z ponad 20 krajów, m. in.w Polsce, na Litwie, a nawet w tak egzotycznych krajach jak Kolumbia, Tajlandia czy Urugwaj.

Dziś „Karty Grabowskiego” to prężnie działająca, rodzinna firma, prowadzona wspólnie przez dzieci Andrzeja Grabowskiego: Mateusza GrabowskiegoJustynę Grabowską-Dybek, którzy z powodzeniem kontynuują dzieło ojca.

Warsztaty popularyzujące „Karty Grabowskiego”, prowadził dla nas syn twórcy, Mateusz Grabowski.

/SP1/

Poprzedni artykułSpotkania z poezją – sukcesy uczniów
Następny artykułWszechŚwiat Kopernika