Chcemy być eko

Uczniowie klasy V c podczas lekcji wychowawczych z panią Agnieszką Prass w II semestrze brali udział w projekcie ekologicznym Be.Eco, którego celem było skupianie się na ekologii XXI wieku. 

Najpierw uczniowie wzięli udział w eko lekcjach w klasie. Poznawali gospodarkę obiegu zamkniętego i działania jakie mogą zrealizować w celu poprawienia jakości środowiska naturalnego w ich najbliższym otoczeniu. Dowiedzieli się również, co powstaje z recyklingu odpadów.

Kolejnym działaniem klasowym był udział w akcji Sprzątanie Świata. 27 kwietnia uczniowie posprzątali teren Wyspy Młyńskiej nad Iławką. Zaskoczeni ilością znalezionych śmieci, postanowili wracać w to miejsce raz w miesiącu, by dbać o czystość nad Iławką.

Podsumowaniem pracy uczniów był udział w grze Kahoot it! pt.:  Co zrobić z moimi odpadami?, która utrwaliła wiedzę uczniów w zakresie prawidłowej segregacji odpadów.

Ostatnie działanie uczniów trwa – grupy wykonają klasową rzeźbę ze znalezionych śmieci.

AP

Poprzedni artykułOstatnia lekcja polskiego w VIIIc przed egzaminem
Następny artykułEgzaminy ósmoklasisty 24,25,26 maja 2022r.