Nabór do klasy sportowej na rok szkolny 2022/2023 o profilu pływanie i koszykówka

W roku szkolnym 2022/2023 planujemy otwarcie klasy IV sportowej o profilu pływackim i koszykarskim. Liczba zajęć  wychowania fizycznego to 10 godzin tygodniowo. Od klasy IV do klasy VI szkoły podstawowej to etap przygotowania wszechstronnego, w którym pracujemy przede wszystkim nad rozwojem umiejętności pływackich i koszykarskich w połączeniu z rozwojem szeroko rozumianego potencjału ruchowego. Od klasy VII rozpoczynamy etap szkolenia ukierunkowanego. Uczeń doskonali swoje umiejętności i wdraża się do treningu .

Chcemy zachęcić dzieci i młodzież do systematycznego i aktywnego udziału w rozmaitych formach ruchowych oraz wskazać im walory nie tylko rekreacyjne, ale przede wszystkim zdrowotne poszczególnych rodzajów zajęć sportowych. Chcemy stworzyć uczniom sytuacje dające okazję do ruchowego i emocjonalnego „wyżycia się”, a także wszechstronnego przygotowania ich do samodzielnego uczestnictwa w różnych formach aktywności ruchowej w dorosłym życiu. Nauczyć współpracy w partnerami na parkiecie w trakcie zabaw, gier i ćwiczeń.

Zajęcia wychowania fizycznego zarówno w grupie pływackiej jak i koszykarskiej prowadzić będą wykwalifikowani trenerzy, instruktorzy.

Poza klasą sportową dzieci będą mogły kontynuować swój rozwój w grupach sportowych działających przy Stowarzyszeniu Szkoły Pływania Orka oraz w lokalnym klubie koszykówki Orka Iława Basketball.

Szczegółowy harmonogram [ pdf ]

Regulamin klasy sportowej [pdf ]

/SP1/AW/

Poprzedni artykułPróbne egzaminy w „ Jedynce”