Z wizytą u przedsiębiorcy – Pana Szymona Dzika

Uczniowie klasy 2 a w ramach realizacji 3-letniego projektu edukacyjnego „Myślę, decyduję, działam finanse dla najmłodszych” udali się do Tawerny KAPER na spotkanie z właścicielem. Od Pana Szymona dowiedzieli się jak powstawała jego firma, jakiego rodzaju usługi wykonuje i co produkuje. Dzieci interesowało konstruowanie biznesplanu, bo same zastanawiają się jak założyć szkolne przedsiębiorstwo. Pytali o zyski, a może straty, o koszty, jakie ponosi przedsiębiorca, a także o stanowiska pracy i obowiązki pracowników i pracodawcy. Uczniowie pytali czy mogą się zatrudnić u Pana Szymona, jak przebiega rozmowa kwalifikacyjna i ile mogliby zarobić. Dowiedzieli się o różnych formach zatrudnienia, ich mocnych i słabych stronach. Na pytanie czy woleliby być przedsiębiorcami czy pracownikami, odpowiedzi były różne, ale pomysłów na własne i szkolne biznesy było mnóstwo i już w drodze powrotnej każdy znajdował swoje miejsce w klasowej firmie, szacowano zyski no i koszty… To była udana wycieczka.

Poprzedni artykułKonkurs Ogólnopolski Leon
Następny artykułWarsztaty w klasie 2 a – Co możemy zrobić z mleka?