Stopniowy powrót do szkoły

Stopniowo wracamy do zajęć stacjonarnych. Od 31 maja br. już wszyscy uczniowie będą uczyć się w szkołach. Aby powrót do szkół był bezpieczny, MEiN we współpracy z MZ i GIS przygotowało wytyczne sanitarne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Powrót do zajęć jest możliwy w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. MEiN we współpracy z MZ i GIS przygotowało wytyczne sanitarne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. To zaktualizowane zalecenia, które dyrektorzy szkół, nauczyciele i rodzice poznali m.in. we wrześniu 2020 r.

Wytyczne rozpoczynają się od przypomnienia najważniejszych zasad bezpieczeństwa, takich jak: dystans, dezynfekcja, higiena, noszenie maseczki w przestrzeniach wspólnych czy wietrzenie. Zalecenia zostały podzielone na kilka części, w których szczegółowo zostały omówione następujące zagadnienia: organizacja zajęć w szkole, higiena, czyszczenie i dezynfekcja pomieszczeń i powierzchni, gastronomia, postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.

Planując więc powrót do szkoły, nie nastawiamy się w Jedynce na intensywne odpytywanie, sprawdziany i wzmożoną kontrolę prac domowych, notatek itp… Zaplanowaliśmy w pierwszych dniach na wszystkich lekcjach, przeprowadzonych zgodnie z planem lekcji tzw. dwa dni LEKCJE  BEZ  ŁAWEK dla klas wracających do szkoły na po trzeciej fali pandemii. W tych dniach planujemy rozmowy, mini konkursy, kalambury, zabawy przedmiotowe bez ławek i bez ocen (będą rozsunięte w klasach na boki) lub w wyznaczonych miejscach na dworze (jeśli pozwoli na to pogoda). Nauczyciele (nie tylko wychowawcy) indywidualnie zaplanują koncepcję takich zajęć dla każdej klasy, w której w tych dniach mają lekcje. Celem tych zajęć jest szeroko pojęte WSPARCIE dla uczniów, próba zrozumienia ich problemów i trudności, jakie napotkali podczas prawie roku zdalnego nauczania.

Ogólny harmonogram powrotu klas do szkoły (o szczegółach zawiadomią wychowawcy):
1. od 4 maja wszystkie klasy I – III – dwa dni LEKCJI BEZ ŁAWEK,
2. od 17 maja klasy VII i VIII – 17 i 18 maja LEKCJE BEZ ŁAWEK (uwaga, zmieniony plan lekcji),
3. od 24 maja do szkoły wracają kl. IV i VI, klasy VII tydzień zdalny – 24,28 maja LEKCJE BEZ ŁAWEK (uwaga, zmieniony plan lekcji),
4. od 31 maja wracają wszystkie klasy – wciąż obowiązują ograniczenia sanitarneplik do pobrania –>

/SP1/

Poprzedni artykułŁagodny powrót do szkoły klas VIII
Następny artykułBaletnica