Bakteria Skarpetolla

W minionym tygodniu w klasie III c rozmawialiśmy na temat tego, że sport to zdrowie. Mówiliśmy o znanych polskich sportowcach oraz ich osiągnięciach. Również dowiedzieliśmy się ważnych rzeczy o budowie wewnętrznej człowieka i o tym, jak dbać o to, aby być zdrowym. Dodatkowo mówiliśmy o tzw. „niewidzialnych wrogach”, którymi są wirusy i bakterie. Omówione zostały sytuacje w jakich mogą nas one zaatakować. Jednak uczniowie klasy III c doskonale wiedzą, co należy robić, aby dbać o zdrowie swoje oraz kolegów.

Podsumowaniem zajęć była praca techniczna pt. „Bakteria Skarpetolla”, polegająca na wykonaniu bakterii wg własnego pomysłu przy użyciu guzików, koralików, wstążek oraz skarpety. Dzięki temu zadaniu uczniowie nabyli nowe umiejętności tj. przyszywanie guzików czy zszywanie kawałków materiału.

Poprzedni artykułW „Koperniku” przez książkę do serca
Następny artykułKuligowe szaleństwo w Jedynce