Lekcje języka polskiego i plastyki online

Co zrobić, żeby zdalna edukacja była efektywna i żeby dawała satysfakcję nauczycielowi i uczniowi? Zastosować nowe technologie do działań twórczych. Wtedy nauka jest bardziej efektywna i daje więcej satysfakcji zarówno uczniom jak również nauczycielowi.

Podczas lekcji j.polskiego z panią Agnieszka Prass uczymy się przez zabawę – rozwiązujemy zagadki w escape roomie i powtarzamy lektury z klasy VII i VIII lub utrwalamy pisownię rz i ż, pracujemy twórczo, tworząc komiksy i pisząc listy. Uczymy się wierszy i sztuki recytacji. Pamiętamy też o tradycyjnych formach, czyli czytamy książki – omówiliśmy już zdalnie “Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, a z klasą 6 rozpoczynamy podróż na Czarny Ląd z bohaterami “W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza. 

Na lekcjach plastyki odwiedzamy wirtualnie muzea i wystawy na całym świecie. Uczniowie klas starszych przygotowały z materiałów dostępnych w domu asamblaże i pop artowego trampka. Szóstoklasiści zapoznali się z grafiką i przygotowali matrycę z odbitką oraz piękne literoobrazy. Klasy piąte bawiły się owocami i warzywami, tworząc warzywne portrety a’la Arcimboldo. Chętni uczniowie podjęli wyzwanie muzeum i przebrali się za obraz – powstały “żywe obrazy” dzieł znanych malarzy. 

Przed nami już jutro cykl warsztatów z Zachęta Narodową Galerią Sztuki w Warszawie oraz warsztaty z Iławskim Centrum Kultury.

 

 

 

Poprzedni artykułWiersze patriotyczne z okazji Konstytucji 3 Maja
Następny artykułZnajdź zaginiony skarb Jedynki – escape room