Kubusiowi Przyjaciele Natury

Uczniowie klasy drugiej w tym roku szkolnym przystąpili do XII edycji  programu Kubusiowi Przyjaciele Natury.

Celem programu jest zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu. Udział w programie uczy dzieci kreatywnego myślenia, samodzielności i podejmowania inicjatyw.  W ramach realizacji programu, uczniowie poznają zasady dbania o środowisko naturalne, aktywnego wypoczynku i odżywiania. Nauczą się segregować odpady, wybierać odpowiednie formy ruchu oraz rozpoznawać korzyści jakie płyną ze spożywania warzyw i owoców.

Zaczynamy działania, przed nami wiele ciekawych zajęć.

E. Trzcińska

Poprzedni artykułAkademia Bezpiecznego Puchatka
Następny artykułIdą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj!