IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika po raz pierwszy brała udział w międzynarodowym projekcie propagującym tabliczkę mnożenia. Główne motto akcji brzmiało: „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają.” Akcja edukacyjna odbywa się od 2011 roku i jej głównym celem jest propagowanie formy /uczenia się matematyki poprzez zabawę. Dla dzieci to także świetna okazja do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po wakacyjnej przerwie. Dorośli natomiast mogą tego dnia wykazać się znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Po tygodniu zabaw i ćwiczeń przypominających tabliczkę mnożenia dziś, 4 października 2019 roku, rozpoczęliśmy akcję apelem, na którym Dyrektor Aleksandra Skubij uroczyście rozpoczęła święto tabliczki mnożenia. Mówiła o tym, jak ważna w życiu codziennym jest umiejętność biegłego mnożenia, zachęcała też uczniów do zdobywania certyfikatów eksperta tabliczki mnożenia.

Egzaminy prowadziły dwie komisje w szkole oraz dwa patrole w Galerii „Jeziorak”” oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Iławie. Uczniowie i nauczyciele z zaangażowaniem przystąpili do zdobywania certyfikatów, a Iławianie z humorem podchodzili do akcji.

Akcję organizowało czterech nauczycieli koordynatorów i 17 uczniów egzaminatorów, którzy mieli za zadanie sprawdzić umiejętności w posługiwaniu się tabliczką mnożenia oraz wyłonić Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Certyfikaty zdobyło 326 osób.

Wszystkim koordynatorom, egzaminatorom i innym osobom zaangażowanym w przygotowanie i prowadzenie akcji bardzo dziękujemy, a zdobywcom certyfikatów i tytułu eksperta tabliczki mnożenia serdecznie gratulujemy!!!

Poprzedni artykułZajęcia z robotyki w „Jedynce” ruszyły
Następny artykułPysznie, zdrowo, kolorowo!