Poznaj rynek pracy i swoje kompetencje. Dni otwarte PUP Iława

Powiatowy Urząd Pracy zorganizował w dniach 10 -12 czerwca 2019r. dni otwarte dla uczniów szkół „Poznaj rynek pracy i swoje kompetencje”.
W dniu 10czerwca grupa uczniów Szkoły Podstawowej nr1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie wzięła udział w dniach otwartych organizowanych przez PUP, z podkreśleniem udziału w spotkaniu z przedstawicielami służb mundurowych: Zakład Karny, Policja, Straż Pożarna. Uczniowie mieli okazję prowadzić bezpośrednie rozmowy na temat możliwości zatrudnienia, sposobów rekrutacji, uzyskania ciekawego zatrudnienia w tych służbach.
Uczniowie mgli również uzyskać informację na temat funkcjonowania Powiatowego Urzędu Pracy. W ramach zaplanowanej imprezy przewidziano cykl warsztatów dla uczniów, które są prowadzone przez doradców zawodowych tutejszego urzędu pracy. Tematyka warsztatów:
  1. „Co umiem, co potrafię – moje zasoby w drodze do osiągnięcia sukcesu zawodowego”.

  2. „Co w trawie piszczy – współczesny rynek pracy”.
Uczniowie „Jedynki” wrócili zadowoleni ze spotkania, przede wszystkim z możliwości zadania bezpośrednich pytań i uzyskania odpowiedzi, które rozwiewały ich wątpliwości. Z uczniami był szkolny doradca zawodowy, pani Beata Niksa.
/SP1/
Poprzedni artykułNie trzeba się martwić pomyłką tylko próbować – spotkanie z podróżnikiem
Następny artykułZagrożenia hazardu – warsztaty profilaktyczne