Klasa Ia i Ib na wycieczce do Gdańska

dav

Uczniowie z klasy 1a i 1b w dniu 28.05.2019 byli na wycieczce krajoznawczej do Gdańska. Pierwszym celem wycieczki było Hevelianum –centrum nauki,  miejsce znajdujące się na terenie dawnego Fortu Góry Gradowej w Gdańsku. Tam nasi uczniowie odwiedzili cztery bajkowe krainy, które składają się na kolorowe Laboratorium pana Kleksa. Jest to miejsce twórczej zabawy. Bogactwo barw i kształtów zachęca do samodzielnego poznawania świata. Dzieci uczestniczyły w przygodzie z robotami. Wzięły udział w  warsztatach z robotyki. Wykorzystywały  urządzenia techniczne i technologiczne, określali prezentowanie kierunku ruchu przedmiotu, rozróżnianie strony lewej i prawej.Kolejnym etapem przygody w Hevelianum była „ Dżunglawyobraźni. Kreatywny Plac Zabaw” . Wielkie, miękkie klocki o zróżnicowanych kształtach nie tylko zachwyciły  dzieci, ale także pobudziły  ich wyobraźnię i zachęciły do tworzenia niesamowitych konstrukcji. Z takich klocków mogli wyczarować wszystko, co tylko podpowiadała im wyobraźnia.

Cel wycieczki do Centrum Hevelianum to przede wszystkim: rozwijanie zainteresowań uczestników w zakresie nauk ścisłych i technicznych, wzbogacenie wiedzy w zakresie kompetencji kluczowych, kształcenie postawy aktywności w zdobywaniu wiedzy i najważniejsze to nauka przez doświadczenie, obserwację, ćwiczenia praktyczne,

Z centrum nauki uczniowie pojechali do Loopy’s World , do  największego w Polsce placu zabaw. Tam były ścieżki sprawnościowe w wielopoziomowym labiryncie, zjeżdżalnie, trampoliny, armatki pneumatyczne, tunele, boisko i mostki. Budowisko, czyli przestrzeń konstrukcyjna z ponad tysiącem dużych, lekkich klocków umożliwiających tworzenie budowli i wiele innych atrakcji. Celem zajęć w Loopys World było: rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej; ćwiczenie zręczności i orientacji w przestrzeni oraz wdrażanie uczniów do zachowań prozdrowotnych poprzez propagowanie aktywnych form wypoczynku;

Wyjazd można zdecydowanie uznać za udany.

E. Trzcińska

Poprzedni artykułŚwięto mamy i taty w IIb
Następny artykułZielona szkoła pod żaglami