Powiatowy Konkurs Recytatorski pod hasłem ,,Dla Niepodległej”

26 października 2018 r. w auli Zespołu Szkół w Lubawie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski pod hasłem ,,Dla Niepodległej”. Uczniowie wystąpili w dwóch kategoriach: poezja patriotyczna oraz proza.

Starosta powiatu iławskiego, Marek Polański podkreśli, że konkurs miał wysoki poziom i był wspaniałą ucztą dla  ducha.

Jury oceniało stopień opanowania pamięciowego tekstu, poprawność i płynność recytacji, świadome używanie środków ekspresji w interpretacji utworu oraz ogólne wrażenie artystyczne uczestników. Nasza szkołę rezprezentowały uczennice klasy III – Dorota Rumianowska z wierszem Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Pieśń o fladze” i Karolina Sadowska z wierszem Marka Grechuty „Ojczyzna”.

II miejsce w kategorii gimnazjum w Powiatowym Konkursie Recytatorski pod hasłem ,,Dla Niepodległej” zajęła uczennica „Jedynki” Dorota Rumianowska.

Poprzedni artykułSymbol Polski Walczącej – Uczniowie „Jedynki” dla Powstańców Warszawskich
Następny artykułI etap ogólnopolskich konkursów polonistycznych