Wycieczka edukacyjna do Olsztynka, Grunwaldu i Napromka klasy I b

22 maja 2018 r. klasa 1b wyruszyła na kolejną, trzecią już w tym roku, wycieczkę edukacyjną. Tym razem dzieci pojechały do Olsztynka, Grunwaldu i Napromka. W Olsztynku uczniowie poznali proces produkcji szkła dekoracyjnego w Hucie Szkła Artystycznego oraz zwiedzili Muzeum Budownictwa Ludowego Warmii i Mazur – Park Etnograficzny, gdzie dowiedzieli się jak żyli dawniej ludzie naszego regionu. W naturalnym środowisku oglądały konie, kozy, owce, króliki i domowe ptactwo, a nawet uprawy ziół. W Grunwaldzie dzieci zwiedziły Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, obejrzały fragment filmu „Krzyżacy” i spacerowały po polach Grunwaldu. Na makiecie bitwy spontanicznie zainscenizowały słynną bitwę. W Napromku zobaczyły mini-zoo zwierząt leśnych i szpitalik dla zwierząt. Dzieci wróciły pełne wrażeń.

Poprzedni artykułŚwiatowy Dzień Bez Tytoniu
Następny artykułDzień Dziecka – gra terenowa dla najmłodszych