Kurakas – wysłannicy Inków

20 lutego 2018 r. najpierw najmłodsi uczniowie, a potem również starsi wybrali się w muzyczną podróż do Ameryki Południowej. Muzycy zespołu Kurakas – Wysłannicy Inków zapoznali uczniów z muzyką andyjską i latynoamerykańską.

Dzieci dowiedziały się, że w Peru, Ekwadorze i Kolumbii językiem urzędowym jest język hiszpański, górale z Andów to Inkowie, a keczua to język przekazywany tylko z pokolenia na pokolenie i nigdy niespisany. Trio prezentowało instrumenty muzyki andyjskiej – marakasy, zampanias, quena, chajchas, bambo, charango, bongosy i fletnię pana. Niektórzy nawet mogli zagrać na tych instrumentach.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali znanych i lubianych utworów: „Cha, cha ,cha” (taniec kubański), „Guantanamera” (piosenka z Kuby o dziewczynie z dzielnicy Guantanamo), „Morenda” (pieśń górali andyjskich), „Ai se eu te pego”, „Cancion del Mariachi”,„La Cucaracha”, „Macarena”, do której zatańczyły nasze uczennice.


Wszyscy świetnie się bawili i wspólnie z zespołem śpiewali piosenki andyjskie. Najgłośniej przebój Despacito.

 

Poprzedni artykułPieczenie pierników na urodziny Mikołaja Kopernika
Następny artykułCzy znasz ten kraj?