Sukces naszych piłkarek w finale województwa!

27 maja 2026 r. w Biskupcu odbył się finał województwa warmińsko-mazurskiego w piłce nożnej dziewcząt U-12. W turnieju wzięło udział 17 najlepszych zespołów z regionu, podzielonych na cztery grupy.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Iławie trafiła do bardzo wymagającej grupy, nazywanej „grupą śmierci”. Nasze zawodniczki zaprezentowały ogromną determinację, waleczność i sportowy charakter, zajmując w niej I miejsce. Wszystkie mecze były niezwykle wyrównane, a o końcowych wynikach często decydowały ostatnie sekundy spotkań.

Wyniki meczów SP nr 1 w Iławie:

SP nr 1 w Iławie – Sportowa SP nr 4 w Szczytnie 3:2
SP nr 1 w Iławie – Zespół Szkół w Bratianie 3:3
SP nr 1 w Iławie – SP Nowa Wieś Ełcka 4:4
SP nr 1 w Iławie – SP nr 1 w Ostródzie 3:2
SP nr 1 w Iławie – SP Nowa Wieś Ełcka 1:4
SP nr 1 w Iławie – SP w Starym Dłutowie 3:0

Tabela końcowa turnieju:

  1. SP w Korszach
  2. SP Nowa Wieś Ełcka
  3. SP nr 1 w Iławie

Szkołę Podstawową nr 1 w Iławie reprezentowały:
Lena Miłosek, Łucja Szymańska, Zofia Wojenkowska, Joanna Żmudzińska, Amelia Pakuszewska, Marta Melkowska, Marta Sumińska, Marcelina Wolańska oraz Hanna Pamfil.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Lena Miłosek, która została MVP turnieju. Zdobyła aż 14 bramek, a także otrzymała nagrodę fair play. Jej ambitna postawa, talent oraz ciężka praca są pięknym przykładem dla każdego młodego sportowca.

W meczu o III miejsce, mimo ogromnego zmęczenia, nasze dziewczęta pokazały klasę i zagrały koncertowo, udowadniając, że po raz kolejny należą do najlepszych drużyn w województwie.

Serdecznie gratulujemy całej drużynie oraz trenerowi Andrzejowi Biernackiemu. Dziękujemy również za wsparcie Iławskiemu Centrum Sportu i Rekreacji, trenerom oraz firmie transportowej Benedykt Włodarczyk.

Najmniejsze na boisku, ale z największym sercem na długo pozostaną w naszej pamięci.

Andrzej Biernacki

Poprzedni artykułWycieczka 4 b
Następny artykułPopołudnie z historią