
14 maja odwiedziliśmy Muzeum Fabryki Czekolady E.Wedel w Warszawie, które funkcjonuje od 4.09.2024 r. Jest to jedna z największych atrakcji turystycznych, którą odwiedziło ponad 100 tys. miłośników czekolady. Poznaliśmy historie tego miejsca oraz odkryliśmy wszystkie tajniki produkcji czekolady. W muzeum zobaczyliśmy interaktywne ekspozycję i mogliśmy uczestniczyć w warsztatach tematycznych. Skosztowaliśmy czekolady, zjedliśmy czekoladki smakowe a nasze kubki smakowe delektowały się smacznym, zmrożonym ptasim mleczkiem. Zobaczyliśmy miasteczko wykonane z 300 kg czekolady. Miłym akcentem były zakupy w sklepie z czekoladowymi pamiątkami. Następnym punktem programu wycieczki był stadion Legii Warszawa, który powstał w 1930 roku, mogący pomieścić 30 tys. kibiców. Zwiedziliśmy Klubowe Muzeum i przestrzenie komercyjne. Ostatnim punktem programu był Zamek Królewski i Stare Miasto, które jest sercem polskiej historii i architektury.
Dziękujemy za wspaniałą wycieczkę, która pozostanie w naszej pamięci na lata.
Opiekunowie: Ewelina Sagan, Anna Radomska, Jacek Kołodziej i Andrzej Biernacki oraz śpiewająco prowadzący autokar, Benedykt Włodarczyk.









