Jedynka dba o środowisko

Na przełomie kwietnia i maja uczniowie naszej szkoły z zaangażowaniem wzięli udział w powiatowej akcji „Czyste Jeziora i Rzeki 2026: Bądź dalEKOwzroczny”. Podczas wyjść w teren uczniowie sprzątali tereny rzeki Iławki, Małego Jezioraka, Wyspy
Młyńskiej i okolic szkoły, zbierając i starannie segregując odpady. Dzięki wspólnej pracy udało się oczyścić kilka miejsc. W tym roku do akcji przyłączyły się klasy: 6b, 6c, 2b, 2d, 3b, 2c oraz harcerze, wolontariusze i dzieci ze szkolnej świetlicy.
Przed rozpoczęciem akcji uczniowie przypomnieli sobie zasady prawidłowej segregacji śmieci oraz rozmawiali o tym, jak ważna jest troska o środowisko naturalne. Udział w wydarzeniu był nie tylko okazją do działania na rzecz przyrody, ale także cenną
lekcją odpowiedzialności i współpracy.

Dziękuję nauczycielom, którzy włączyli się do akcji: Paniom Ewie Jackowskiej, Martynie Wyżlic, Jolancie Osickiej, Martynie Kalickiej, Dominice Suchockiej, Annie Smolarskiej, Monice Witkowskiej-Gałkus oraz panu Marcinowi Chrząszczowi.

Wioletta Karwat

Poprzedni artykułWycieczka do Warszawy klas 5d, 6d i 8a
Następny artykułMłode talenty spotykają lokalnych przedsiębiorców