Jesienny spacer pierwszoklasistów

Uczniowie klas 1a i 1d wybrali się  podczas środowych zajęć, na jesienny spacer po najbliższej okolicy. W ramach akcji „Odblaskowa Jedynka” dzieci zadbały o swoje bezpieczeństwo, zakładając kamizelki odblaskowe, dzięki którym były dobrze widoczne na drodze.

Podczas spaceru pierwszoklasiści obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie i uczyli się rozpoznawać gatunki drzew, takie jak: lipa, dąb, kasztanowiec, klon, brzoza i wierzba. Zajęcia w terenie były świetną okazją do nauki przez działanie i bezpośredniego kontaktu z naturą.

Nie zabrakło również chwili na zabawę na świeżym powietrzu oraz zbieranie kolorowych, jesiennych liści, które z pewnością przydadzą się podczas przyszłych zajęć plastycznych.

To był pełen wrażeń i ciekawych odkryć dzień! 

K. Konopka 

N. Rakoczy 

Poprzedni artykułWyniki konkursu „Jesienne inspiracje”
Następny artykułZbiórka dla schroniska