
W niedzielę, 7 września 2025 roku, odbył się bieg na dystansie 21,0975 km, w którym na starcie stanęło aż 334 zawodników. To wydarzenie od lat gromadzi pasjonatów sportu i zdrowego stylu życia, a także integruje lokalną społeczność.
Od 15 lat Jedynka aktywnie wspiera tę imprezę, włączając się w jej organizację i dbając o to, by zawodnikom niczego nie brakowało podczas rywalizacji. W tym roku szczególną rolę odegrały dziewczęta z klasy 8a, które pełniły dyżur w punkcie żywieniowym na Lipowym Dworze. Ich uśmiech, życzliwość i gotowość do pomocy dodawały sił biegnącym
Andrzej Biernacki




