Podsumowanie Akcji Charytatywnej „Jedynka dla Zimbabwe”

Na początku roku 2024, nasza szkoła po raz kolejny zorganizowała akcję charytatywną „Jedynka dla Zimbabwe”, mającą na celu wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci z wiejskich rejonów w okolicach miasta Bulawayo. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli udało się zebrać imponującą ilość przyborów szkolnych, które przyniosą radość i wsparcie w edukacji dzieci z Mucklenuck Primary School.

Podczas tegorocznej zbiórki udało się zgromadzić:

1 piórnik

18 klejów

79 zeszytów

119 zestawów kredek

325 ołówków

45 temperówek

1 plastelinę

92 gumki do ścierania

8 zestawów mazaków

77 zeszytów

2 taśmy klejące

18 długopisów

4 opakowania karteczek samoprzylepnych.

Zebrane przybory trafiły do ponad 300 dzieci z Mucklenuck Primary School podczas uroczystości otwarcia nowo wybudowanej studni. Ta inicjatywa nie tylko zapewnia dzieciom niezbędne materiały do nauki, ale również poprawia warunki życia całej społeczności.

Ambasadorką akcji była, jak zawsze, Pani Agnieszka Zyzman, mama dwójki naszych uczniów, która od lat wspiera dzieci z Zimbabwe. Dzięki jej ogromnemu sercu i zaangażowaniu, mamy możliwość docierać do potrzebujących dzieci na drugim krańcu świata. 

17 czerwca 2024 roku Pani Agnieszka odwiedziła naszą szkołę, aby opowiedzieć dzieciom z klasy 2c o swojej wyprawie do Zimbabwe. Przyniosła ze sobą zdjęcia i podzieliła się ciekawostkami na temat tamtejszej szkoły i systemu edukacji. Jej opowieści były niezwykle inspirujące i wzbogaciły wiedzę naszych uczniów.

Podczas uroczystego apelu Pani Agnieszka Zyzman przekazała na ręce Pani Wicedyrektor własnoręcznie wykonaną rzeźbę „Ducha Ubuntu”, stworzoną przez rodziców obdarowanych dzieci. Ponadto, odczytała list napisany przez dyrekcję Mucklenuck Primary School, skierowany do naszej społeczności szkolnej. List był pełen wdzięczności i ciepłych słów, które podkreśliły, jak ważne i cenne jest nasze wsparcie.

Jesteśmy niezwykle wdzięczni wszystkim, którzy wzięli udział w akcji „Jedynka dla Zimbabwe”. Wasze wsparcie i hojność są nieocenione. Dziękujemy Pani Agnieszce Zyzman za jej niestrudzoną pracę i zaangażowanie, które sprawiają, że nasza pomoc trafia dokładnie tam, gdzie jest najbardziej potrzebna.

Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji akcji „Jedynka dla Zimbabwe”. Wspólnie możemy kontynuować tę piękną tradycję i nieść pomoc dzieciom w potrzebie.

Dziękujemy za Wasze wielkie serca i życzliwość. Razem tworzymy lepszą przyszłość.

Katarzyna Konopka 

Poprzedni artykułProgram Profilaktyki Zdrowia Psychicznego „Przyjaciele Zippiego” w klasie 2c
Następny artykułPiknik IV b