Program Profilaktyki Zdrowia Psychicznego „Przyjaciele Zippiego” w klasie 2c

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klasy 2c naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym programie profilaktyki zdrowia psychicznego „Przyjaciele Zippiego”. Jest to międzynarodowy program edukacyjny, który ma na celu rozwijanie umiejętności radzenia sobie z emocjami, współpracy z innymi oraz rozwiązywania problemów w sposób konstruktywny.

Zajęcia były prowadzone w formie interaktywnych zabaw, scenek teatralnych oraz dyskusji grupowych, co sprawiało, że dzieci chętnie angażowały się w każde spotkanie. Dzięki programowi uczniowie nauczyli się, jak radzić sobie ze stresem, jak wyrażać swoje uczucia w sposób akceptowalny społecznie oraz jak budować pozytywne relacje z rówieśnikami.

18 czerwca 2024 roku odbyło się uroczyste zakończenie programu „Przyjaciele Zippiego”. Był to dzień pełen radości i wspólnego świętowania. Święto odbyło się przy wsparciu mam, które upiekły pyszne ciasta. Dzieci ozdobiły papierowe korony, symbolizujące ich sukces i zaangażowanie w program. 

Na zakończenie uroczystości, każde dziecko otrzymało dyplom Przyjaciela Zippiego. Było to wyróżnienie za ich ciężką pracę, determinację i zdobyte umiejętności.

K. Konopka 

Poprzedni artykułTraper na Wielkiej Żuławie
Następny artykułPodsumowanie Akcji Charytatywnej „Jedynka dla Zimbabwe”