Egzamin praktyczny na kartę rowerową

Po kilku dniach treningów w rowerowym miasteczku ruchu w sobotę przyszedł czas egzaminu praktycznego dla uczniów klas czwartych. Pod okiem rodziców i egzaminującego dzieci ruszając z parkingu miały do pokonania tor przeszkód sprawdzający panowanie nad rowerem następnie uczestniczyły w ruchu pozorowanym jeżdżąc grupami po wszystkich ulicach miasteczka. W trakcie jazdy egzaminowani otrzymywali rady co robić, żeby było lepiej i bezpieczniej. Prace domową otrzymali ci, którzy mogli ją otrzymać czyli rodzice – pierwsze jazdy po otrzymaniu karty rowerowej przez ich pociech pod ich okiem i opieką. Miejmy nadzieję, że kaski w których wszyscy jeździli podczas egzaminu na stałe pozostaną na głowach dzieci a wiedza teoretyczna będzie stosowana w praktyce.

Wojciech Kopczyński

Poprzedni artykułObiad z królem
Następny artykułWycieczka klas V a oraz V b