Wycieczka klasy 2d do Akwarium Gdyńskiego

Na ostatnią wycieczkę w roku szkolnym klasa 2d wybrala się do Oceanarium w Gdyni. Uczniowie spędzili wspaniale czes, zachwycając się pięknem niezwykłych gatunków ryb, płazów oraz gadów pochodzących z wielu rejonów świata. Dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjno-laboratoryjnych „Spotkanie z Morzem Bałtyckim”, poznawały rozmaite gatunki morskich stworzeń, oglądały pod lupą preparaty, wypełniały karty pracy. Po zakończeniu zwiedzania w dobrych nastrojach spacerowały po Skwerze Kościuszki i podziwiały statki: Dar Młodzieży i Błyskawicę.

Następnym punktem była wizyta w sali zabaw, gdzie dzieci mogły hasać w labiryntach kilkupoziomowej konstrukcji. Skorzystały też ze zjeżdżalni, trampolin, tuneli i tajemniczych przejść, torów przeszkód, mini ścianek wspinaczkowych, strefy z wielkimi, lekkimi klockami, a także przejechały się kolejką.

Zabawa była wspaniała i wyczerpująca. Dzieci wróciły z wycieczki zadowolone.

M. Witkowska-Gałkus

Poprzedni artykułPodsumowanie programu „Przyjaciele Zippiego”
Następny artykułProjekty uczniowskie na lekcjach przyrody i biologii