Podsumowanie programu „Przyjaciele Zippiego”

W dniu 13.06.2024r. nastąpiło uroczyste zakończenie rocznego programu „Przyjaciele Zippiego” w klasie 2D. Jest to międzynarodowy program, który był realizowany w naszej szkole. Miał na celu promocję zdrowia psychicznego dzieci oraz kształtowanie i rozwijanie umiejętności psychospołecznych.

Podczas zajęć uczniowie uczyli się radzenia sobie z różnymi trudnościami w życiu codziennym oraz doskonalenia relacji z innymi ludźmi. Rozmawiali i wykonywali zadania dotyczące m.in. rozpoznawania własnych uczuć, nawiązywania i utrzymania przyjaźni czy rozwiązywania konfliktów.

Warto podkreślić również, iż zajęcia te pozwoliły uczniom nie tylko na znajdowanie różnych sposobów radzenia sobie z codziennymi trudnościami, ale zachęciły także ich do współpracy i pomagania innym. Uczniowie zaprzyjaźnili się ze swoim pluszowym Zippim.

Na ostatnim naszym spotkaniu dzieci wykonały plakat z rysunkami oraz zdjęciami z Zippim, który odwiedzał je w ich domach i spędzał razem z nimi czas.

Był to owocny okres.

M. Witkowska-Gałkus

Poprzedni artykułPływacki Dzień Dziecka
Następny artykułWycieczka klasy 2d do Akwarium Gdyńskiego