Dzień Dziecka w klasie 2d

Z okazji Dnia Dziecka klasa 2d wraz z wychowawcą postanowili uczcić ten dzień wyjściem na lody i na plac zabaw. Podczas wycieczki zostały utrwalone zasady poruszania się po chodniku i przechodzenie przez jezdnię. Uczniowie samodzielnie zamawiali swoje lody, pamiętając o zasadach obowiązujących podczas zakupów. Płacenie przez dzieci za siebie to świetna lekcja matematyki i okazja do praktycznej
nauki zarządzania własnym budżetem.
Wszyscy z apetytem zjedli swoje porcje lodów i udali się na pobliski plac zabaw. Podczas radosnej zabawy dzieci przy okazji rozwijały i doskonaliły sprawność ruchową, zręczność oraz orientację w przestrzeni. Był to czas wspaniałej integracji.
Z wyjścia dzieci wracały z uśmiechami na buziach, a dobry humor utrzymywał się przez cały dzień.
Lody były pyszne, zabawy sprawiły wielką frajdę, pogoda piękna i słoneczna.
Uznajemy dzień za naprawdę udany!


M. Witkowska-Gałkus

Poprzedni artykułHappeningi uczniów klasy 7c
Następny artykułPraca w grupie na lekcji geografii