Happeningi uczniów klasy 7c

W ramach lekcji plastyki uczniowie klasy 7c przygotowali różnorodne happeningi, których celem było zwrócenie uwagi na ważne tematy społeczne oraz artystyczne. Uczniowie zainicjowali różnorodne grupowe działania

I grupa: Świadome spożywanie cukru

Cel: Uświadomienie ludziom, ile cukru spożywają na co dzień. Uczniowie tej grupy postanowili edukować przechodniów na temat zawartości cukru w popularnych napojach słodzonych. Podchodzili do ludzi z pytaniem, czy piją takie napoje, a następnie demonstrowali, ile cukru znajduje się np. w puszce Coca-Coli, wsypując odpowiednią ilość do szklanki. W ten sposób chcieli skłonić do refleksji na temat zdrowego odżywiania.

II grupa: Piłka nożna dla każdego

Cel: Sprawdzenie, jak ludzie zareagują na podaną do nich piłkę. Uczniowie tej grupy podawali przechodniom piłkę nożną, aby zobaczyć ich reakcje. Była to zabawa mająca na celu promowanie aktywności fizycznej i integracji społecznej poprzez prostą grę w piłkę nożną. Był to też test na spontaniczność i otwartość ludzi na niespodziewane interakcje.

III grupa: Co jest bardziej słodkie?

Cel: Zapobieganie spożywaniu dużych ilości cukru. Podobnie jak pierwsza grupa, uczniowie tej grupy koncentrowali się na edukacji na temat negatywnych skutków nadmiernego spożywania cukru. Prowadzili rozmowy z przechodniami oraz informowali na temat zdrowej diety i alternatyw dla słodkich produktów.

IV grupa: Improwizowani malarze

Cel: Zachęcenie do twórczej ekspresji i obserwacja podejścia do sztuki. Uczniowie ustawili sztalugi z płótnem i farbami w okolicy galerii Jeziorak i zapraszali przechodniów do wspólnego malowania. To działanie miało na celu promowanie kreatywności i obserwację spontanicznych aktów twórczych.

V grupa: Dzień truskawki

Cel: Rozmowa z innymi na temat truskawek. Uczniowie przygotowali happening związany z Dniem Truskawek. Rozmawiali z przechodniami na temat owoców, pytając ich o opinie, ulubione przepisy i wspomnienia związane z truskawkami.

Happeningi przygotowane przez uczniów klasy 7c miały na celu edukację, integrację społeczną oraz promowanie kreatywności. Poprzez różnorodne działania młodzież starała się zwrócić uwagę na ważne tematy zdrowotne, artystyczne i społeczne, angażując przy tym przechodniów w interaktywne i często zaskakujące formy działania.

Agnieszka Prass

Poprzedni artykuł
Następny artykułDzień Dziecka w klasie 2d