Kurtyna w górę

Nie samą szkołą uczeń żyje. Czasami, aby poznać lekturę, warto wybrać się do teatru. Klasy 5a, 5b i niektórzy uczniowie 6a pod opieką pani Marzeny Podgórskiej, Eweliny Liedtke, Elżbiety Kozłowskiej i Dagmary Muszyńskiej pojechali do Olsztyna, by obejrzeć spektakl “Felix, Net i Nika. Gang niewidzialnych ludzi” na podstawie jednej z lektur uzupełniających. Został on przedstawiony przez aktorów teatru Artystyczni, którzy gościnnie przyjechali do stolicy Warmii i Mazur. Choć niełatwo jest przełożyć język tekstu pisanego na teatralny, znakomicie im się to udało. Uśmiech widzów i gromkie brawa były tego dowodem.
Po spektaklu aktorzy cierpliwie pozowali do zdjęć, dawali autografy i odpowiadali na przeróżne pytania naszych uczniów. Wycieczka była też okazją do przyjrzenia się architekturze olsztyńskiej Starówki.


M. Podgórska

Poprzedni artykułKonkurs Mistrz Języka Angielskiego
Następny artykułKonkurs „Najpiękniejsze miejsca w Polsce”