Rowerowy maj

Projekt Rowerowy maj, którego realizację rozpoczęto w SP1 13 maja, miał na celu propagowanie ekologicznych środków transportu, aktywnego trybu życia i aktywizację środowiska rowerowego, i to nie jedyne działania widoczne na zewnątrz. Akcja promocyjna to gazetki tematyczne o jednośladach, ciekawe hasła, historia polskich rowerów wojskowych. Dodatkowo podczas lekcji utrwalane są zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pierwszej pomocy.
Uczniowie, którzy w trakcie trwania akcji samodzielnie docierali do szkoły rowerem, hulajnogą lub z pomocą deskorolki zdobywali pieczątki na karcie zaliczeń. Ilość uczestników rosła z dnia na dzień.
Konkurs wiedzy – część adresowana do uczniów klas IV- VII, już pierwszego dnia przyciągnęła prawie 70 osób. W poniedziałki i środy na platformie Quizizz, dostępne były pytania jednokrotnego wyboru sprawdzające wiedzę z przepisów ogólnych, znaków, skrzyżowań oraz wyposażenia roweru i UTO.
Konkurs jazdy na hulajnogach – część adresowana głównie do uczniów klasy I-III odbyła się przy dopingu rodziców w sobotę w Miasteczku Ruchu Drogowego.
Na wyznaczonej pętli najszybsi byli:

klasy I 

1.Zielińska Nadia 0,50’37

2.Bielewski Tomasz 0,51’15

3.Grabowska Oliwia 0,53’07

Klasy II 

1. Demkowski Fabian 0,45’90

2. Pielenc Zofia 0,55’10

Klasy starsze

1. Taranowska Paulina 0,48’43

2. Wentland Hanna 0,52’90

Grupa przedszkolna Rosiński Patryk 1,46

Zawody w tej formule odbyły się po raz pierwszy, więc podane czasy to rekordy.

Wojciech Kopczyński

Poprzedni artykułNoc Muzeów
Następny artykułKonkurs Mistrz Języka Angielskiego