Noc Muzeów

Noc Muzeów w bibliotece z Muminkami, czyli spotkanie z kultowymi książkami Tove Janson. Pod znakiem tych małych trolli i ich mądrości odbyło się spotkanie w ramach Nocy Muzeów w szkolnej bibliotece w miniony piątek. Chętni do bliższego zapoznania się z fińską literaturą, wzięli udział w grze terenowej przygotowanej specjalnie na tę okazję. Wśród zadań znalazły się zagadki ukryte pod kodami QR multimedialne puzzle, czy przedmioty, które trzeba było rozpoznać po dotyku, wylosowane z torby podróżnika. Zaliczenie każdego etapu kończyło się przybiciem pieczątki na specjalnej karcie. Po pokonaniu wszystkich trudności, przy rozwiązaniu których pomagali nasi uczniowie, można było wybrać upominek spośród przygotowanych gadżetów. Zawitali do nas zarówno dzieci, jak i rodzice, gdyż saga o Muminkach to opowieści ponadczasowe, a zawarta tam dawka pozytywnego humoru i zwykłej życiowej mądrości, może być antidotum na wiele problemów.

Olga Bryl

Poprzedni artykułWycieczka klasy 4b i 4c na Kaszuby
Następny artykułRowerowy maj