Wycieczka klasy 4b i 4c na Kaszuby

W dniu 16 maja uczniowie klasy 4b i 4c wybrali sie się na wycieczkę do Szymbarku oraz Kościerzyny, aby poznać ten prześliczny region Polski, jakim są Kaszuby. Jako, że dzień był piękny, tak więc zwiedzanie upłynęło w bardzo dobrej atmosferze. Pierwszą atrakcją było wyrobienie własnego chleba a następnie zwiedzanie Centrum Edukacji i Promocji Regionu Kaszub. W tym szczególnym miejscu poznaliśmy historię, język i kulturę Kaszubów. Zobaczyliśmy Dom Sybiraka, najdłuższą deskę świata, Bunkier partyzantów Gryfa Pomorskiego, Kościółek św. Rafała, największy na świecie fortepian i oczywiście dom ,,do góry nogami’’. Na koniec jedliśmy wypieczony chlebek  i zakupiliśmy mnóstwo pamiątek regionalnych z tego uroczego miejsca. 

​Potem pojechaliśmy do Kościerzyny , gdzie mogliśmy zobaczyć ekspozycję pojazdów szynowych oraz zwiedzić zabytkową halę parowozowni. Wszyscy przejechaliśmy się drezyną i podróżowaliśmy koleją lilipucią. Do Iławy wracaliśmy pełni pozytywnych emocji. Możecie nam zazdrościć takiej wycieczki. Klasą IV c opiekowała się Ewa Jackowska i Emilia Wrzosek, a klasą IV b Andrzej Biernacki i Wioletta Karwat.

Tekst W.  Karwat

Zdjęcia W. Karwat, E. Jackowska i A. Biernacki

Poprzedni artykułRodzinny Festyn Jedynki
Następny artykułNoc Muzeów