Rodzinny Festyn Jedynki

W ubiegłą sobotę w naszej szkole odbył się, jak co roku, niesamowity festyn. Tym razem pod hasłem “Bezpieczny w Jedynce”, gdyż celem jego było pozyskanie środków na monitoring szatni, zakup rolet zaciemniających do klas oraz zakup blokady parkingowej. Festyn był także promocją zasad bezpieczeństwa i wartości rodziny w życiu człowieka.
Dopisała pogoda, którą skutecznie zamówiła Pani Wioletta Karwat. Na wszystkich uczestników, a przybyli tłumnie, czekały przeróżne atrakcje. Można było skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni, potańczyć na specjalnej platformie, zaopatrzyć się w wydrukowane drukarką 3D upominki, zakupić zabawki i książki na pchlim targu, zjeść pyszne ciasta, naleśniki, gofry, jak również grillowane kiełbaski czy sytą grochówkę, a także wylicytować vouchery do wielu ciekawych miejsc w Iławie i okolicy. Cieszyła także możliwość zrobienia sobie zmywalnego tatuażu czy kolorowych warkoczyków. Na spragnionych wiedzy uczestników czekały zagadki w języku angielskim czy nauka pierwszej pomocy. Największą atrakcją były jednak występy uczniów naszej szkoły oraz zaproszonych gości. Można było podziwiać ich aktorski, taneczny i wokalny talent.
Nie zabrakło też policji i straży pożarnej. Nie lada atrakcją była możliwość posiedzenia na fotelu kierowcy w radiowozie.
Nie byłoby jednak festynu, gdyby nie znakomici Rodzice naszych uczniów, którzy wsparli jego organizację nie tylko rzeczowo, ale także swoją pomocą przy prowadzeniu stoisk. Wykazali się też członkowie Samorządu Uczniowskiego, Spółdzielni Uczniowskiej Zgredek i szkolni wolontariusze. Wszyscy stanęli na wysokości zadania i sprawili, że impreza ta przebiegła bezpiecznie i radośnie. Największe podziękowania należą się jednak Pani dyrektor Beacie Niksie Żubertowskiej, dzięki której festyn co roku się odbywa oraz pani Wioletcie Karwat, która czuwała nad całym tym ogromnym przedsięwzięciem. Udało się zebrać ponad 25 000 zł.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włożyli serce w organizację festynu, ale także gościom, którzy oklaskiwali występujących i korzystali z przygotowanych atrakcji.
Marzena Podgórska

Poprzedni artykułUczniowie prowadzili zajęcia w przedszkolu
Następny artykułWycieczka klasy 4b i 4c na Kaszuby