Dzień Świadomości Autyzmu

Obchody Dnia Świadomości Autyzmu odbywały się w szkole już od marca. W gronie specjalistów przeprowadziliśmy warsztaty z uczniami, propagujące wiedzę na temat autyzmu, świadomość jakie trudności niesie ze sobą autyzm. Otwarcie mówiliśmy również o tym, że autyzm jest kolorowy, co oznacza dla nas różnorodność – osoby z autyzmem tak jak inni, mają swoje mocne i słabe strony. Autyzm może nieść ze sobą „supermoce” takie jak super pamięć, słuch, czy umiejętności matematyczne bądź plastyczne. Na warsztatach powstały kolorowe piórka, dzięki temu stworzyliśmy gazetkę ze skrzydłami, na której tle uczniowie mogli robić zdjęcia. Przesłanie, które nam w związku z tym towarzyszyło to „Akceptacja uskrzydla”. Dzięki nauczycielowi plastyki p. Agnieszce Prass powstała także wystawa prac „Autyzm jest kolorowy” niosąca przesłanie, że spektrum autyzmu jest różnorodne, wyjątkowe. Punktem podsumowującym nasze obchody było wspólne zdjęcie: utworzenie kolorowego symbolu nieskończoności, który reprezentuje nieskończony potencjał osób z autyzmem, a także ich nieograniczone możliwości i zdolności.

Nauczyciele współorganizujący kształcenie specjalne

Poprzedni artykułBiwak integracyjny „Wszyscy za jednego” w Łapinie
Następny artykułUczniowie prowadzili zajęcia w przedszkolu