Odwiedziny Mikołaja

6 grudnia to nie tylko mikołajki, ale również imieniny naszego patrona – Mikołaja Kopernika.

Stwarza to jeszcze większą okazję do świętowania. W tym dniu przewidziany był szereg atrakcji: od rozbrzmiewającej na przerwach muzyki, po zabawy i konkursy z nagrodami. Uczniowie zapoznawali się z najważniejszymi faktami z życia słynnego astronoma poprzez krótkie prezentacje i mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę, rozwiązując przygotowane quizy. Najważniejszym punktem tego dnia było wspólne zdjęcie przed pomnikiem Kopernika. Chłodna aura nie przeszkodziła nam w świętowaniu. Gorąca atmosfera, którą stworzyliśmy, dała się odczuć w dużej części miasta. Do wspólnych śpiewów i tańców zagrzewał nas swoim donośnym głosem pan Leszek Seregiet, a wisienką na torcie okazały się odwiedziny samego patrona 😉

Organizatorami akcji byli: p. E. Liedke, K. Konopka, L. Seregiet, Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami.

Koordynatorka: Olga Bryl

Poprzedni artykułHoplita, legioniści i husaria, czyli żywa lekcja historii
Następny artykułLekcja w ciszy