Na wystawie Rafała Sowińskiego

Członkowie kółka dziennikarskiego powinni wiedzieć wszystko, co dzieje się w szkole i w mieście. Cały czas kształtują w sobie cechy uważnego obserwatora i dobrego słuchacza, by móc rozwijać dziennikarską pasję. Często więc wychodzą poza szkołę, by nie przeoczyć niczego ważnego. Tym razem udali się na wystawę Rafała Sowińskiego, urodzonego w 1984 roku niezwykłego artysty, samouka, którego prace zawierają ogromny ładunek emocjonalny i zmuszają do refleksji nad istotą człowieczeństwa. Mocne kreski, dynamiczne pociągnięcia pędzla, ciemne barwy, niepokojące istoty pojawiające się na płótnach i precyzja przykuwają uwagę. Młodzi dziennikarze, obcując często ze sztuką lokalną, na pewno wyrosną na jej promotorów, bo Iława to miasto tętniące sztuką, trzeba tylko wiedzieć, gdzie ją znaleźć. Zapraszamy wszystkich chętnych do dołączenia do naszego zespołu.

Marzena Podgórska

Poprzedni artykułMobilne Laboratorium TPU – otwarcie edukacyjnej wystawy interaktywnej w naszej szkole
Następny artykułXIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia