Klasa 2 c z wizytą w bibliotece

We wtorek 14 listopada 2023r.  uczniowie klasy 2 C mieli okazję odwiedzić Miejską Bibliotekę Publiczną w Iławie.

Spotkanie rozpoczęło się od poznania pracy bibliotekarza. Dzieci miały okazję do zadania pytań osobom pracującym w bibliotece. Był także czas, żeby zwiedzić budynek, poznać strukturę i rozkład pomieszczeń . Uczniowie dowiedzieli się, jak zostać pełnoprawnym czytelnikiem oraz jakie są zasady korzystania z bibliotecznych zasobów.

Druga część spotkania poświęcona była tematyce Święta Niepodległości, symboli narodowych i patriotyzmu. Lekcja w ciekawy sposób uzupełniła posiadane przez uczniów wiadomości. Wszystkie dzieci z zaciekawieniem słuchały i aktywnie odpowiadały na pytania. Na zakończenie każdy otrzymał pamiątkową zakładkę do książki.

Wyjście do Miejskiej Biblioteki Publicznej wzbogaciło uczniów klasy 2 C o  nowe doświadczenie i otworzyło przed nimi drzwi do fascynującego świata literatury. Dziękujemy Bibliotece za serdeczne przyjęcie i spotkanie, które zostanie na długo w pamięci naszych uczniów.

K. Konopka

Poprzedni artykułSzkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie świętuje 105. rocznicę Niepodległości
Następny artykułMobilne Laboratorium TPU – otwarcie edukacyjnej wystawy interaktywnej w naszej szkole