Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie świętuje 105. rocznicę Niepodległości

W poniedziałek, 13 listopada 2023 roku, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie zgromadzili się na uroczystej akademii z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Atmosfera była wypełniona duchem patriotyzmu, a uczniowie wraz z nauczycielami oraz zaproszonymi gośćmi  wspólnie oddali hołd walczącym o wolność  naszej Ojczyzny.

Apel rozpoczął się od uroczystego odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Pieśni patriotyczne rozbrzmiewały dumnie śpiewane przez szkolny chór. Widzowie mogli podziwiać widowiskowy taniec z flagami oraz układ słowno – muzyczny „Katechizm polskiego dziecka”.  Na scenie pojawili się utalentowani uczniowie grający na pianinie. Nie zabrakło także pięknej recytacji wierszy nawiązujących do tematyki niepodległościowej oraz fragmentów prozy, przybliżających sylwetki Wielkich Polaków, takich jak : Józef Piłsudski, Fryderyk Chopin, Jan Matejko, Henryk Sienkiewicz  i wielu innych.

Apel poza walorami artystycznymi, miał również na celu poszerzanie świadomości  historycznej uczniów naszej szkoły. Uroczystość z pewnością rozbudziła w widzach ducha patriotyzmu oraz dostarczyła wielu wzruszeń i chwil zadumy.

K. Konopka

Poprzedni artykułWyjątkowe lampiony klasy 2d
Następny artykułKlasa 2 c z wizytą w bibliotece