Pamiętamy o Szymborskiej

1 lutego 2012 roku odeszła od nas jedna z najlepszych poetek na świecie, noblistka – Wisława Szymborska. Senat Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował, że będzie ona patronką roku 2023. 

Nasza szkoła przyłączyła się do tych obchodów i w ostatni piątek pod szkołą zostało zasadzone przez panią dyrektor Beatę Niksę – Żubertowską drzewko poświęcone pamięci poetki.

Dąb – prezent od klasy V a – to drzewo wyjątkowo mocne i trwałe, tak jak twórczość noblistki, która jest uniwersalna i aktualna mimo upływu lat. Poetka często pisała o sprawach codziennych, czasem poważnie, czasem żartobliwie, zawsze zmuszała do refleksji nad życiem, człowieczeństwem. Nie unikała tematu przemijania. Jej twórczość przypomnieli uczniowie Va i pani dyrektor. 

Uroczystość posadzenia dębu była jednym z wielu wydarzeń w naszej szkole nawiązujących do Roku Szymborskiej. Zachęcamy was, drodzy uczniowie, do sięgania po wiersze noblistki, by w jej słowach odnaleźć drogowskazy, pomagające czerpać  z życia to, co ulotne, kierować się wartościami, żyć godnie i przyzwoicie, bo „Nic dwa razy się nie zdarza  i nie zdarzy”.

Marzena Podgórska

Poprzedni artykułPomoc dla zwierząt
Następny artykułWarsztaty dla wolontariuszy