Lekcja patriotyzmu dla wolontariuszy

​12 października uczniowie Szkolnego Klubu Wolontariatu spotkali się z żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej – panem Pawłem Wisłą. Na początku pan Paweł wyjaśnił uczniom znaczenie głównego motta WOT: „zawsze gotowi, zawsze blisko” oraz opowiedział o realizacji misji jaką jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. Podkreślił jak ważna jest współpraca, wzajemna pomoc i szacunek. Zaprezentował film o działaniach i szkoleniach żołnierzy WOT. Największe zainteresowanie wzbudziła prezentacja wyposażenia wojskowego. Uczniowie w strojach żołnierskich mogli poczuć się jak terytorialsi.  

Wioletta Karwat

Poprzedni artykułWycieczka klas 4b i 4d do Grudziądza
Następny artykułZuzanna Bytner z Ve, Maja Harmacińska z klasy VId oraz Zuzanna Pełka z klasy IVd na podium I Iławskiego Przeglądu Talentów