Jedynka pomaga dzieciom z Borysławia

Wiemy, że za granicami naszego kraju w Ukrainie jest wojna. Społeczność rodziców i dzieci oraz nauczycieli Jedynki w Iławie zorganizowała pomoc dla niewielkiej mniejszości Polaków w Borysławiu. W tym mieście oddalonym ok 120 km od Lwowa żyje 250 Polaków.  Polacy tam mieszkający są zorganizowani w dwa stowarzyszenia. Jedno z nich zwróciło się z prośbą do pani dyrektor Jedynki o pomoc. Nasza szkoła w ciągu 3 tygodni odpowiedziała na tę prośbę. Zebraliśmy dzięki sprawnej koordynacji Pani Wioletty Karwat przybory szkolne i prezenty dla dzieci, które wysyłaliśmy do borysławskiego punktu szkolnego przez misjonarza Marcina Korzeniowskiego. W sobotę 30.09.2023r. dary dla dzieci z „Regionalnego Towarzystwa Kultury Polskiej Borysławia” zostały dostarczone.  Nauczycielka z Borysławia Pani Maria Tarnawska serdecznie dziękuje Szkole Podstawowej nr 1 za wielkie serce z Jedynki. 

Serdecznie dziękujemy rodzicom, nauczycielom i zespołowi dyrektorskiemu za sprawnie i pięknie przeprowadzoną akcję.  

M. Chrząszcz

Poprzedni artykułAkcja sadzenia drzew miododajnych
Następny artykułDzień Chłopaka w Va