Leśną Ścieżką Dydaktyczną z klasą 4b

19  września, uczniowie klas 4b wybrali się na wycieczkę do lasu Leśną Ścieżką Dydaktyczną SILM.  Ich przewodnikiem był Pan Wojciech Krajewski z Nadleśnictwa Iława.  Uczniowie odbyli długi spacer przez las, obserwując przyrodę i zachodzące w niej wczesną jesienią zmiany. Poznali funkcje lasu, jego warstwową budowę, zależności pokarmowe w występujące w lesie, wskazywali wybrane gatunki drzew, krzewów. Czasami udało się usłyszeć śpiew ptaków, zaobserwować leśne zwierzęta np. żaby i ropuchy, które szukają zimowego schronienia. Wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali drobne upominki edukacyjne od Nadleśnictwa.  

Po  wyczerpującym marszu i wysłuchaniu leśnych ciekawostek uczestnicy wycieczki posilili się kiełbaskami z grilla leśnego. Był to dobry czas na integrację klasy.

Opiekunami uczniów byli Wioletta Karwat i Andrzej Biernacki

W. Karwat, fot. A. Biernacki

Poprzedni artykułWycieczka klasy 4 a
Następny artykuł# SprzątamyDlaPolski